Aktualności

Universam Grochów - nowe otwarcie. Inwestycja firmy Dantex

 

15 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję „Rondo Wiatraczna”. Nowy budynek mieszkalno-biurowo-usługowy powstanie w miejscu Universamu Grochów. Inwestycję realizujemy w konsorcjum ze „Społem” WSS Praga Południe.

W naszym projekcie wzięliśmy pod uwagę historyczny charakter miejsca. „Od lat pojawiały się w mediach informacje o deweloperach, którzy przymierzali się do tej inwestycji, ale ostatecznie tylko my podjęliśmy to trudne wyzwanie. Na etapie projektowym inwestycja wiązała się z różnymi niespodziankami. Infrastruktura podziemna wymaga fundamentalnej przebudowy, ale wiemy, że poradzimy sobie z tym zadaniem. Chcemy stworzyć nowoczesny obiekt, pamiętając o historii, którą od lat tworzył tu Universam Grochów i „Społem” WSS Praga Południe. Oznaką tego będzie nie tylko kontynuacja działalności sklepu, ale również przywrócenie po renowacji neonu „Universam Grochów” oraz popularnej „Panienki” – rzeźby Kazimierza Zielińskiego, które to od lat tworzą unikatowy charakter okolicy.” – podkreśla Marek Roefler, Prezes Dantex.

Na dolnych kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 11.000 m² usytuowana będzie galeria handlowa, a na elewacji budynku zawisną odrestaurowane neony Universam „Grochów” i Praga Południe. Ponad 2.500 m² zajmie supermarket Społem, który po krótkiej przerwie związanej z realizacją inwestycji, wróci na Rondo Wiatraczna, aby kontynuować działalność handlową rozpoczętą w 1977 roku. W galerii handlowej znajdzie się kilkadziesiąt sklepów odzieżowych, salony wyposażenia wnętrz, drogerie, kwiaciarnie, apteki, księgarnie oraz liczne punkty usługowe – pralnia, fryzjer, odziały banków i różnorodne punkty gastronomiczne. Planowane jest uruchomienie klubu fitness należącego do jednego z renomowanych operatorów. Oprócz powierzchni handlowej w budynku przewidziano 1.500 m² powierzchni biurowej.

„Okres swojej świetności Universam Grochów przeżywał w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to stanowił centrum życia dzielnicy i przyciągał rzesze przyjezdnych, a jego neon co wieczór rozświetlał Rondo Wiatraczna. Jednak z czasem nieremontowany budynek, wykonany z materiałów niskiej jakości, zaczął podupadać i odstawać od zmieniającej się na miarę XXI wieku Warszawy. Konieczna była odpowiedzialna rewitalizacja i rozbudowa. Cieszy nas fakt, że to właśnie spółka Dantex podjęła się tego trudnego zadania.”
– powiedział Bogusław Różycki, Prezes „Społem” WSS Praga Południe.

Ogromnym atutem inwestycji Rondo Wiatraczna jest bliskość najważniejszych arterii prawobrzeżnej Warszawy, a tym samym doskonały dojazd do centrum miasta. Wkrótce pod przebudowanym rondem powstanie tunel usprawniający ruch i rozpocznie się remont ul. Męcińskiej. W przyszłości powstanie tu także stacja metra.

Mieszkańcy inwestycji Rondo Wiatraczna będą mieli łatwy i szybki dostęp do wszelkich dóbr i usług bezpośrednio w budynku, jak i w najbliższej okolicy, której rewitalizacja zakłada również modernizację pobliskiego bazarku.

Planowany termin oddania inwestycji to I. kwartał 2018 roku. Projekt przygotowała Pracownia Architektoniczna FS&P ARCUS. Generalnym wykonawcą jest spółka Unibep S.A. W finansowanie inwestycji zaangażowany jest bank PKO S.A.